W przypadku niewywiązania się przez cudzoziemca ze wszystkich obowiązujących przepisów, właściwy urząd zobowiązany jest wydać negatywną decyzję dotyczącą jego pobytu, co w finale może się zakończyć jego wydaleniem i deportacją z Polski. Powody negatywnych decyzji urzędów mogą być różne, począwszy od nieterminowego złożenia niezbędnej dokumentacji w urzędzie, poprzez niekompletne i niewłaściwie wypełnione wnioski, aż po nierzetelnych pośredników, którzy oszukują niczego nieświadomych cudzoziemców.
Nierzetelni pełnomocnicy bez wykształcenia prawniczego obiecują cel niemożliwy do zrealizowania lub niedopełniają formalności w dokumentacji i nie dotrzymują terminów administracyjnych. Jest to bardzo powszechne i zazwyczaj kończy się decyzją odmowną dla cudzoziemca starającego się o przedłużenie legalności pobytu lub pracy. Kancelaria ds. Obywatelskich oferuje usługi pełnego wsparcia cudzoziemców w przypadku wszelkich komplikacji dotyczących ich pobytu i legalnej pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej:
Decyzja odmowna wydana przez Wojewodę nie jest ostateczna i można się od niej odwołać w terminie 14 dni od jej otrzymania. Odwołanie od decyzji odmownej jest prawem cudzoziemca, z którego powinien skorzystać, aby zabezpieczyć swój nieprzerwany legalny pobyt w Polsce.
Zakres usług realizowanych dla moich Klientów:
Czasami zdarzają się zaniedbania, które skutkują nielegalnym pobytem cudzoziemca w Polsce. Negatywna decyzja Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców, to zobowiązanie do powrotu do macierzystego kraju i konieczność opuszczenia Polski i UE przez cudzoziemca na dłuższy czas (zazwyczaj z zakazem wjazdu do całej strefy Schengen od 6 miesięcy do 10 lat z
możliwością przedlużenia).
Nielegalny pobyt to skomplikowana sytuacja, w której bardzo ważna jest profesjonalna pomoc prawna. Współpraca cudzoziemca z polskimi służbami wsparta profesjonalnym pełnomocnikiem może istotnie zminimalizować negatywne konsekwencje nielegalnego pobytu w przypadku kolejnych wizyt cudzoziemca na terenie Polski oraz strefy Schengen.
Zakres usług realizowanych dla moich Klientów:
Reprezentuję Klientów w kontaktach z urzędami i organami państwowymi. W Polsce językiem urzędowym jest wyłącznie język polski, w którym odbywa się cała komunikacja urzędu z cudzoziemcem: są to pisma, wezwania, druki do wypełnienia oraz rozmowy z urzędnikami – osobiście lub przez telefon. Cudzoziemiec, który nie posługuje się językiem
polskim będzie miał utrudnione zadanie i powinien skorzystać z usług pełnomocnika, który przetłumaczy dokumenty i wytłumaczy mu procedury administracyjne oraz będzie odpowiedzialny za kontakt z urzędem na każdym etapie jego pobytu w Polsce.
Jako pełnomocnik reprezentuję Klientów w następujących obszarach:
Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią ds. Obywatelskich – na każdym (nawet najtrudniejszym) etapie Twojego pobytu w Polsce jesteśmy w stanie ci profesjonalnie pomóc.