1. Start
  2. Aktualności
  3. Polska na 3 miejscu w rankingu 'najsilniejszych' paszportów świata!

Polska na 3 miejscu w rankingu 'najsilniejszych' paszportów świata!

Z najnowszego rankingu Passport Index przygotowanego przez kanadyjską Arton Capital wynika, że polski paszport (a tym samym polskie obywatelstwo) jest jednym z najsilniejszych na świecie pod względem możliwości podróżowania.

Najwyżej oceniony w raporcie został paszport Arabii Saudyjskiej, który pozwala na podróżowanie bez wizy aż do 180 krajów na świecie. Na miejscu drugim uplasowały się Niemcy, Szwecja, Finlandia i Luksemburg, Hiszpania, Francja, Włochy, Szwajcaria, Austria oraz Korea Południowa, których paszporty pozwalają na swobodną podróż do 173 rajów.

Posiadanie polskiego obywatelstwa i paszportu pozwala na podróż bez utrudnień wizowych aż do 172 krajów na świecie, co plasuje nas w 3 grupie państw z najsilniejszym paszportem. Nasz paszport jest równie silny jak paszporty Danii, Belgii, Portugalii, Norwegii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii.

Ranking zamyka Afganistan, którego obywatele bez wizy dostaną się tylko do trzech krajów, a w kolejnych 33 otrzymają ją automatycznie po przyjeździe i zameldowaniu się na granicy z tymi państwami.
Mając w kieszeni polski paszport nie tylko Unia Europejska jest na wyciągnięcie ręki. Nie potrzeba też wizy do takich krajów jak USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Meksyk, Peru, Brazylia, Watykan, Izrael, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hong-Kong, Malezja, Japonia i wiele, wiele innych.

Dzięki Kancelarii ds. Obywatelskich będziesz mieć możliwość odwiedzenia tych wszystkich krajów, bo polski paszport dzięki nam dziś jest na wyciągnięcie ręki.

Ul. Waryńskiego 28/42, 00-650 Warszawa
Godziny otwarcia: pon - pt 9:00 - 17:00
+48 660 300 202 |
Realizacja NiceIT